Wycieczka klas 3 do Krakowa

Posted by on 25 maja 2015

13 maja 2015 klasy trzecie Gimnazjum wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Program był bardzo urozmaicony, uczniowie mieli okazję zwiedzić Podziemia Rynku w Sukiennicach oraz Muzeum Sztuki w XIX wieku. Kolejnym punktem zwiedzania było Muzeum Erazma Ciołka, a w nim spotkanie ze sztuką gotycką, barokową oraz sztuką cerkiewną w dawnej Rzeczypospolitej. Wyczerpani długim zwiedzaniem gimnazjaliści udali się na krótki odpoczynek na ulicę Szewską, a następnie mieli okazję obejrzeć główne zbiory Muzeum Narodowego. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się galeria „Broń i barwa w Polsce”, gdzie uczniowie mogli przymierzyć niektóre elementy broni defensywnej – zwłaszcza nakrycia głowy. W galerii „Sztuki polskiej XX wieku” mogli skonfrontować teoretyczne wiadomości wyniesione z ostatnich lekcji z języka polskiego ze współczesnymi dziełami oglądanymi „ na żywo”. Ostatnim punktem programu był spektakl w teatrze „Bagatela”, przedstawienie nie tyle wybitne, co śmieszne było miłym zwieńczeniem wycieczki.