Wycieczka klas 6 na Kasprowy Wierch

Posted by on 29 września 2016

W dniach 28 oraz 29 września, uczniowie klas 6a oraz 6b wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę edukacyjną, organizowaną przez TPN. Podczas zajęć pani przewodnik przybliżała im najciekawsze informacje związane z koleją linową, Halą Gąsienicową oraz pobliskim schroniskiem „Murowaniec”. W trakcie schodzenia z Kasprowego Wierchu uczniowie kilkakrotnie wykonywali ćwiczenia pod nadzorem przewodnika, a na końcu przeglądali na mapkach trasę, którą przebyli od godziny 8 rano do godziny 15.

Mimo, iż od rana niebo było zachmurzone, słońce po jakimś czasie wyjrzało zza chmur i towarzyszyło podróżnikom do samego końca. Około godziny 16 klasa 6a wróciła do Białki Tatrzańskiej.