Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości

Posted by on 17 listopada 2015

Dnia 10 listopada w Zakopanem odbył się kolejny, dziewiąty już finał konkursu historycznego „Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości”. W tym roku temat konkursu odnosił się do szlaku II Korpusu Polskiego i przybliżał uczniom zagadnienia związane z II wojną światową. Tym samym swoją tematyką wykraczał zupełnie poza program nauczania historii w gimnazjum, Nasze uczennice wygrały w październiku etap gminny konkursu i zakwalifikowały się do finału. Drużyna gimnazjum w Białce Tatrzańskiej w składzie: Martyna Furczoń (klasa II B); Anna Murzańska (klasa III B); Paulina Rabiańska (klasa III B) zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy wysokiego wyniku i godnego reprezentowania szkoły.

Zdjęcia dzięki uprzejmości goral.info.pl