Posted by on 13 czerwca 2017

25 maja uczniowie Szkoły Podstawowej, klas IV – VI brali udział w Narodowym Czytaniu zorganizowanym  przez nauczycieli języka polskiego. W tym roku szkolnym zdecydowano, że będą to bajki  lub ballady poetów różnych epok literackich. Wszystkie klasy poradziły sobie doskonale z wybranym repertuarem;  dykcja,  odpowiednia  intonacja  były na wysokim poziomie.  Klasa IV A odczytała bajkę Adama Mickiewicza pt.  „Przyjaciele”,  klasa IV B zaprezentowała utwór Aleksandra Fredry „Paweł i Gaweł” ,  klasa V przedstawiła balladę Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”. Klasa VI A odczytała bajkę Ignacego Krasickiego „Przyjaciele”, a klasa VI B utwór Jean de la Fonteina „Lis i bocian”.  A oto reprezentacje poszczególnych klas:

– IV A:  Anastazja Bużek, Gabriela Bużek, Antoni  Duda, Jakub Dziubas,  Alicja Korkosz, Oliwia Łacniak, Natalia Remiasz, Piotr Remiasz

– IV B: Oliwia Byrdak, Magdalena Łaś, Julia Marek

– V A: Michał Fiedor, Angelika Koszarek, Dawid Remiasz, Maria Remiasz, Karolina Wojeńska

– VI A: Maja Kamińska, Małgorzata Korkosz, Paulina Kurnat,  Emilia Obłaźna, Natalia Anna Rabiańska, Natalia Patrycja Rabiańska,  Sylwia Trybuła, Emilia Wróbel

– VI B: Tymoteusz Kowalczyk, Julia Kowalska, Zuzanna Marek.