Laureaci powiatowego konkursu historycznego

Posted by on 13 listopada 2017

Laureaci  powiatowego konkursu historycznego „Podhalańskie i Spiskie Drogi do Niepodległości”.

10 listopada w Szkole Podstawowej w Białym Dunajcu odbył się X finał powiatowego konkursu historycznego pod hasłem „Rola powstań śląskich i plebiscytów w kształtowaniu się granic II Rzeczypospolitej”. W tym roku po raz pierwszy honorowy patronat nad konkursem objął prezydent RP Andrzej Duda. Drużynę naszej szkoły reprezentowali: Ania Mąka i Wiola Lis z klasy II A  Gimnazjum oraz najmłodszy uczestnik konkursu Szymek Zawadzki z klasy VI, w październiku wygrali oni etap gminny, rywalizując z gimnazjalistami  z Bukowiny Tatrzańskiej. Uczniów przygotowywała p. Urszula Madeja. Pytania jak zwykle wybiegały poza tematykę omawianego zagadnienia, co wymagało od uczniów dogłębnego zapoznania się nie tylko z powstaniami śląskimi czy plebiscytami. Równolegle na te same pytania odpowiadali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Drużyna naszej Szkoły okazała się najlepsza w kategorii szkół gimnazjalnych i uzyskała taki sam wynik, jaki uzyskała najlepsza reprezentacja szkół ponadgimnazjalnych. W związku z tym gratulujemy naszym uczniom wygranej w bardzo pięknym stylu.