Konkurs historyczny

Posted by on 24 kwietnia 2015

Dnia 16 kwietnia uczniowie naszego Gimnazjum reprezentowali (już po raz kolejny z rzędu) szkołę w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza dzieje oręża polskiego od Cedyni do Orszy”. Pytania były bardzo szczegółowe, odnosiły się do chronologii historycznej, analizy tekstów źródłowych oraz analizy mapy historycznej. Gimnazjaliści musieli także zmierzyć się ze znajomością uzbrojenia z okresu średniowiecza. Trudność tego konkursu polega również na tym, że udział w etapie wojewódzkim wcale nie gwarantuje tytułu finalisty. Tym bardziej miło nam poinformować, że wszyscy nasi uczniowie, biorący udział w tym konkursie tytuł ten uzyskali. Gratulujemy w związku z tym wspaniałych wyników następującym gimnazjalistom: Jakub Pilch (kl. I B); Michał Sarna (kl. IIC); Kinga Złahoda (kl. III B), wszyscy otrzymają dodatkowe punkty na egzaminie gimnazjalnym. Do konkursu uczniów przygotowała p. Urszula Madeja.