Godziny otwarcia:

Piątek 8:15-09:00, 09:05-11:45, 12:35-15:15
Bibliotekę prowadzi Pani mgr Alicja Jerdonek oraz Pani mgr Monika Bednarczyk
Czytelnicy
Z biblioteki korzystają wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz rodzice.
Działalność
Biblioteka składa się z wypożyczalni i czytelni multimedialnej, w której znajduje się 5 zestawów komputerowych, drukarka oraz kserokopiarka. Czytelnia multimedialna została wyposażona ze środków EFS. Biblioteka szkolna prowadzi zajęcia w różnych zakresach.
Praca z czytelnikiem obejmuje:

• udostępnianie zbiorów,
  • udzielanie informacji bibliotecznych,rzeczowych,tekstowych,
  • stwarzanie możliwości dostępu do biblioteki każdemu uczniowi w celu dokładnego poznania zbiorów bibliotecznych oraz sposobów korzystania z nich,
  • rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów poprzez odpowiedni dobór książek,
  • kształtowanie samodzielności uczniów w poszukiwaniu informacji i korzystaniu z niej,
  • organizowanie gazetek inspirujących czytelnictwo.

Zasoby biblioteki szkolnej
Księgozbiór liczy około 6303 woluminy. Gromadzimy książki potrzebne do realizacji programu szkolnego oraz wydawnictwa zaspokajające indywidualne zainteresowania i upodobania czytelnicze uczniów. Z nowości należy wymienić multimedialną Encyklopedię PWN, składającą się z 18 płyt, multimedialny Atlas Świata PWN. Księgozbiór jest na bieżąco uzupełniany. Każdy czytelnik ma wolny dostęp do półek. Zbiory zostały sklasyfikowane w/g Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej(UKD). Wyodrębniono również księgozbiór podręczny, w skład którego wchodzą:

• encyklopedie,
  • słowniki,
  • leksykony,
  • biografie,
  • atlasy,
  • albumy.

Od marca 2003 roku tworzymy komputerową bazę danych w programie MOL 2000+. Do pamięci komputera wprowadzono 1700 opisów bibliograficznych. Posiadamy dostęp do internetu, z którego korzystają także nauczyciele wszystkich przedmiotów. Na tablicach informacyjnych znajdują się informacje dotyczące zakupu nowych pozycji książkowych oraz zestawienia czytelnictwa poszczególnych klas.