browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wycieczka klasy Vb, VIa, VIb i VII do Krakowa

Posted by on 26 czerwca 2023

Uczniowie mieli okazję zwiedzić muzeum poświęcone Tadeuszowi Kościuszce, a także podziwiać panoramę Krakowa z nietypowego pomnika, upamiętniającego wybitnego Polaka, czyli Kopca Kościuszki. Następnie cała grupa przejechała do Tyńca. Uczniowie zostali podzieleni na wymieniające się grupy, część zwiedzała klasztor benedyktynów i słuchała niesamowitych historii związanych z opactwem w Tyńcu i najstarszym zakonem założonym w średniowieczu. Pozostali mieli warsztaty pt. „W średniowiecznym skryptorium” i poznawali tajniki warsztatu średniowiecznych skrybów.  Bardzo szybko minął czas w klasztorze i wszyscy zgłodniali udali się do restauracji McDonalds na obiad. Wycieczka zakończyła się na wesoło przedstawieniem w Teatrze STU zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka przez kabaret Hrabi.

Wycieczka została sfinansowana z projektu „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

The NuCaptcha API requires the PHP mcrypt module.