Wycieczka do Wrocławia

Posted by on 6 czerwca 2016

W dniach 1.06 – 3.06 klasy: 5A, 6 oraz kilkoro uczniów z klasy 4 i 1a wybrało się na wycieczkę do Wrocławia, razem ze swoimi wychowawcami, panią Anną Kalata (6 klasa) i Lesławem Chowaniec (5A). Pierwszego dnia uczniowie pojechali do Gór Stołowych, aby zwiedzić tamtejszą kopalnię srebra. Po ubraniu kasków ochronnych wsiedli do windy, która sprowadziła ich 40 metrów pod powierzchnię. Tam przewodnik zapoznał ich z historią kopalni, oraz opowiadał różne ciekawostki.

Wieczorem tego samego dnia, po zameldowaniu się w hotelu, wychowawcy zabrali swoich podopiecznych na pokaz fontann oraz do Panoramy Racławickiej. Obie te atrakcje zrobiły na uczniach olbrzymie wrażenie.

Następnego dnia miało miejsce zwiedzanie Wrocławia pod opieką przewodnika. Miejscem docelowym było ZOO oraz Arfykarium, gdzie można było obejrzeć różnego rodzaju zwierzęta wodne. Na jednym ze zdjęć zamieszczonych poniżej, można zobaczyć płaszczkę od spodu. Uczniowie zobaczyli między innymi wielbłąda, hipopotama, oraz niedźwiedzia.

Ponieważ był to dzień, w którym trzeba było przejechać do Kudowy Zdrój, to już po południu zapakowano walizki i wycieczka wyruszyła dalej. Po drodze odwiedzono jeszcze Zamek Książ, gdzie tamtejsi przewodnicy opowiedzieli jego historię, oraz zapoznali uczniów z zamkowymi zabytkami.

Wieczorem zameldowano się w domu wypoczynkowym, skąd następnego dnia o świcie przewodnik zabrał wycieczkę na Błędne Skały oraz na Szczeliniec. Po drodze uczniowie mieli możliwość odwiedzić jeszcze Kaplicę Czaszek, zbudowaną wewnątrz – jak sama nazwa wskazuje – z czaszek i kości ludzkich.

Po wyczerpującej wyprawie w góry, zmęczeni ale tak samo zadowoleni, uczniowie wraz z opiekunami (poza wychowawcami były jeszcze dwie mamy) udali się w podróż do domu. Rodzice odebrali ich z przystanku o 1 w nocy, co jednak nie przeszkadzało dzieciom.