browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Uczniowie naszej szkoły w konkursach przedmiotowych

Posted by on 11 kwietnia 2017

Dobiegają końca finałowe etapy konkursów przedmiotowych. W bieżącym roku nasi uczniowie próbowali swych sił  w licznych konkursach. Zmieniona w stosunku do lat poprzednich  formuła regulaminów spowodowała, że poprzeczka została postawiona bardzo wysoko.  Do etapów rejonowych byli kwalifikowani uczniowie, którzy na etapie szkolnym uzyskali co najmniej 80% punktów, zaś do etapu wojewódzkiego dostali się uczniowie, którzy w konkursach etapu rejonowego zdobyli 85% punktów. Przez to gęste sito przebrnęli nieliczni. Wśród nich  Wojciech Solus, uczeń klasy III B, który  10 marca  wziął udział w etapie wojewódzkim Małopolskiego Konkursu Geograficznego i uzyskał tytuł finalisty tego konkursu.

Nasza szkoła od lat słynie z osiągnięć uczniów w konkursach historycznych.

30 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza, dzieje oręża polskiego. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego”.  Szymon Zawadzki z klasy V Szkoły Podstawowej, jeden z najmłodszych uczestników konkursu już  na etapie szkolnym wykazał się ogromną wiedzą. Nie było więc zdziwieniem, że w etapie rejonowym w Nowym Targu uzyskał najlepszą lokatę w całej delegaturze.  W etapie wojewódzkim  zaprezentował się również rewelacyjnie uzyskując czwarty wynik i tytuł laureata.

 W tym samym konkursie wziął udział Jakub Pilch  z klasy III B Gimnazjum. Dla niego, było to kolejne zmaganie z historią, dwa lata wcześniej został finalistą tegoż konkursu, a w roku ubiegłym także finalistą Małopolskiego Konkursu Historycznego i Geograficznego. Jakub, podobnie jak Szymon, był najlepszy w etapie rejonowym w delegaturze nowotarskiej  kuratorium, nie zawiódł również w etapie wojewódzkim   uzyskał drugi wynik i tytuł laureata. Zainteresowania Kuby są szerokie, jedną z jego pasji jest informatyka, w roku ubiegłym został laureatem konkursu informatycznego, w bieżącym roku także zakwalifikował się do finału, który odbędzie się końcem kwietnia.

Przedmiotami humanistycznymi interesuje się także Martyna Furczoń, uczennica klasy III B Gimnazjum, która również zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu, ostatecznie uzyskując w nim tytuł finalisty.  Udział w konkursach wiedzy to możliwość sprawdzenia się w konkurencji z najlepszymi w całym województwie. Obok satysfakcji z wyniku, uczestnicy uzyskują dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkół następnego etapu edukacyjnego. Szymkowi, Kubie , Martynie i Wojtkowi  serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

The NuCaptcha API requires the PHP mcrypt module.