browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I Szkoły Podstawowej

Posted by on 2 marca 2016

Na podstawie zarządzenia nr 1/16 Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska, dyrektor Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej ogłasza zapisy   do oddziału przedszkolnego –  zerówki działającego przy szkole w Białce Tatrzańskiej oraz do klasy I Szkoły Podstawowej .

Według obowiązującego stanu prawnego, każde dziecko przed rozpoczęciem nauki w klasie  I ma obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego, które może realizować poprzez uczęszczanie do oddziału przedszkolnego w szkole – zerówki.

W roku szkolnym 2016/2017 obowiązek rozpoczynania nauki w klasie pierwszej mają dzieci urodzone  2009 roku, które do tej pory nie były zapisane  do kasy I.  Do klasy I można również zapisać dzieci urodzone w roku 2010, które odbyły roczne przygotowanie przedszkolne.

W myśl obecnie obowiązujących przepisów wszystkie dzieci sześcioletnie mają obowiązek uczęszczania do przedszkola o ile nie zostaną zapisane do kasy I szkoły podstawowej.

Zapisy do oddziału przedszkolnego – zerówki  obejmować będą dzieci urodzone w roku  2010,  jest to  obowiązkowe przygotowanie przedszkolne  oraz dzieci urodzone w roku 2011 i  2012 , w przypadku rocznika czterolatków i pięciolatków przedszkole jest nieobowiązkowe.

Zapisów do oddziału przedszkolnego i klasy I można dokonywać w sekretariacie szkoły lub u wychowawców oddziałów przedszkolnych do dnia             31 marca do godziny 15:00.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

The NuCaptcha API requires the PHP mcrypt module.