Podsumowanie konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2010/2011

Posted by on 3 września 2011

Rok 2010/2011 został przez Minister Edukacji ogłoszony rokiem odkrywania talentów.  Uczniowie szczególnie zdolni mają okazję do sprawdzenia siebie, porównania się z najlepszymi w województwie i w  kraju  poprzez udział w konkursach przedmiotowych , szczególnie tych najbardziej prestiżowych , organizowanych przez Kuratorium Oświaty. Konkursy wiedzy wymagają od uczniów nie tylko bystrego umysłu ale także ogromnej pracy. Dużą rolę w sukcesie uczniów odgrywają jego opiekunowie naukowi- nauczyciele, którzy na dodatkowych zajęciach ukierunkowują ich,  pomagając rozwijać zdolności. W ciągu roku szkolnego 2010/2011 kilku  uczniów  naszej szkoły zdobyło  tytuł laureata bądź finalisty.

Laureatem Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego została uczennica klasy III b  Gimnazjum  Ewa Piszczek, opiekę naukową nad nią  sprawowała pani mgr Dominika Miśkowiec. Tytuły laureata uzyskali także Iwona Madeja z klasy VI Szkoły Podstawowej oraz Jakub Złahoda z klasy I b Gimnazjum w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Dzieje oręża i losy żołnierza polskiego od Obertyna do Wiednia” , opiekę nad uczniami w tym konkursie sprawowała pani mgr Urszula Madeja, przygotowywała również Jakuba Złahodę   do Małopolskiego  Konkursu Historycznego, w którym uzyskał tytuł finalisty etapu wojewódzkiego. Jakub okazał się uczniem wszechstronnym, gdyż  uzyskał również  tytuł  finalisty Konkursu Biblijnego pod opieką naukową księdza Mieczysława Szlagi. Finalistą Konkursu Języka Niemieckiego po raz drugi z rzędu został uczeń klasy II b Albert Hełdak- opiekę nad uczniem sprawowała pani mgr Agnieszka Wojtanek. Wspomniana na wstępie Ewa Piszczek  pod kierunkiem pani mgr Moniki Iwan – Baran została laureatem konkursu wiedzy obywatelskiej i ekonomicznej.

Jak więc widzimy nasza szkoła  dobrze wpisała się w rok odkrywania talentów, gratulujemy uczniom i ich opiekunom oraz  życzymy dalszych sukcesów.