browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Nasze zmagania w konkursach przedmiotowych

Posted by on 13 grudnia 2009

Element rywalizacji jest wpleciony w naturę człowieka, wszyscy lubią się sprawdzać zwłaszcza z tego w czym czują się dobrzy. Jedni stworzeni są do rywalizacji sportowej, inni lepiej się czują w konkursach wiedzy. Najwyższą kategorią tych ostatnich są konkursy z uprawnieniami, do których należą konkursy organizowane przez Małopolskie Kuratorium Oświaty oraz konkurs „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Uczniowie, którzy zostają laureatami tych konkursów są zwolnieni ze sprawdzianów i egzaminów gimnazjalnych zaś finaliści uzyskują dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich. Nic więc dziwnego, że konkursy te cieszą się ogromnym powodzeniem, w każdym z nich na etapie szkolnym startuje kilka tysięcy uczniów, zaś do etapu rejonowego dostaje się nie więcej niż 800 uczestników

W bieżącym roku w naszej szkole do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Ze Szkoły Podstawowej: Dominika Brynkus i Iwona Madeja w konkursie biblijnym oraz Iwona Madeja, Daniel Wojeński, Justyna Koszarek w konkursie historycznym „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Warto nadmienić, że wszyscy uczniowie reprezentują klasę V czyli nie najstarszą klasę Szkoły Podstawowej. W konkursach gimnazjalnych największą wszechstronność wykazuje Adriana Złahoda kwalifikując się konkursach matematycznym, z fizyki, historycznym, języka angielskiego, zdolności przyrodnicze ma Magdalena Dziurka która zakwalifikowała się z konkursu biologicznego i chemicznego. Uczeń klasy I Piotr Kuruc wykazuje duże zdolności historyczne kwalifikując się konkursie historycznym. Wymienieni gimnazjaliści zakwalifikowali się również do konkursu historycznego „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Miłość ze wzajemnością do komputera i kwalifikację do rejonowego konkursu informatycznego mają Tomasz Chowaniec, Daniel Gombos i Rafał Trzop . Uczonymi w piśmie w gimnazjum okazali się Barbara Jezierczak, Sylwester Młynarczyk, Karolina Remiasz i Łukasz Złahoda w konkursu biblijnego. Zainteresowanie językiem zachodnich sąsiadów nieobce jest pierwszoklasiście Albertowi Hełdakowi, który kwalifikuje się do konkursu z języka niemieckiego. Obecnie część zawodów ze szczebla rejonowego już się odbyła, inne odbędą się wkrótce , trzymamy kciuki i życzymy zakwalifikowania się do finału wojewódzkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

The NuCaptcha API requires the PHP mcrypt module.