„Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

Posted by on 27 maja 2015

Uczniowie z Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej po raz czwarty wzięli udział w projekcie ,,Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Młodzież pod opieką księdza Marcina Bętkowskiego i mgr Ewy Łapki sporządziła sprawozdanie ze zrealizowanych działań. Wraz z gimnazjalistami na spotkanie szkół wyruszyli podopieczni z Domu Pomocy Społecznej w Białce Tatrzańskiej. Podczas występu uczniowie przedstawili krótki film i prezentację, w których dokładniej omówili swoje działania. Następnie zaśpiewali dwie piosenki. Chłopcy z DPS świetnie się bawili, tańcząc, śpiewając i klaszcząc z gimnazjalistami. Projekt ma na celu zachęcić młodzież do pomocy drugiemu człowiekowi oraz nauczyć ważnych wartości uniwersalnych.

/artykuł: Kinga Złahoda/