browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

I Białczański Festyn Szkolny. Fotorelacja z 1 Festynu Rodzinnego

Posted by on 6 czerwca 2016

Dnia 5 czerwca na terenie Zespołu Szkół w Białce Tatrzańskiej odbył się festyn szkolny, zorganizowany po raz pierwszy przez rodziców, uczniów i nauczycieli. Okazało się, że impreza tego typu może wspaniale zintegrować społeczność szkolną. O 10 rano na placu przed budynkiem szkoły pojawili się pierwsi rodzice i nauczyciele, którzy przygotowywali się do kiermaszu.

Cała impreza rozpoczęła się występami naszych uczniów o godzinie 13.00. wszystkie klasy poszczególnych roczników miały okazję zaprezentować się na scenie i pochwalić własnymi umiejętnościami. Najmłodsi przygotowali programy taneczne w takt przebojów muzycznych. Uczniowie klas IV – VI stworzyli nowoczesną wersję tradycyjnych bajek. Gimnazjaliści, wspólnie z zespołem „Koce łapki”,  przygotowali humorystyczne scenki oparte na tekstach góralskich, m. in. J. Tischnera. Nasze uczennice wystąpiły także jako cheerleaderki.  Dodatkowo występy uświetniły zespoły góralskie: „Zingierki” i „Mali Białcanie”, warto wspomnieć, że należą do nich uczniowie naszej szkoły. Nad całością występów czuwała p. Maria Kuruc, która zapowiadała poszczególne grupy. Na zakończenie można było wysłuchać zespołu muzycznego „Świstoki”, prezentującego muzykę góralską i najnowsze hity muzyczne.

Dla małych dzieci przygotowano atrakcje balonowe, maski gipsowe oraz profesjonalne malowanie twarzy. Dużą popularnością cieszyła się jazda na hulajnodze i miasteczko komunikacyjne. Z myślą o najmłodszych zorganizowano także „Małpi gaj”.

Rodzice zadbali, aby nikt nie był głodny, spędzając kilka godzin poza domem. Dla głodnych i spragnionych stworzono stoisko, gdzie można było kupić: ciasta, kawę, herbatę tradycyjne oscypki oraz różne dania z grilla. Zebrane w ten sposób fundusze przeznaczono na cele szkoły.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się konkursy z nagrodami, do których ustawiała się ogromna kolejka. Niektóre losy były bardzo atrakcyjne i stąd wynikała niesamowita popularność tego miejsca. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie życzliwość mieszkańców Białki, którzy bardzo zaangażowali się w tę imprezę szkolną i ufundowali nagrody.

Hasło festynu opierało się na pikniku rodzinnym, dlatego też zorganizowano na wesoło konkurencje rodzinne, a w tym przeciąganie liny, jazda na czas na taczkach, skoki w worku. Zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymali nagrody. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Białki Tatrzańskiej.

Wieczorem organizatorzy imprezy mile przekonali się, że razem można wiele osiągnąć, niektórzy z rodziców proponowali, aby częściej przygotowywać tego typu imprezy. Wszyscy uczestnicy bardzo się starali, aby całość wypadła efektownie i dlatego odnieśliśmy sukces, nawet pogoda dopisała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

The NuCaptcha API requires the PHP mcrypt module.