browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Białka z rekordem Guinessa!

Posted by on 21 października 2017

Miesiąc październik obfituje w wiele działań związanych z udziałem Szkoły Podstawowej w Białce Tatrzańskiej w ogólnopolskiej akcji „Odblaskowa szkoła” .

W związku z tym 16 października postanowiliśmy ustanowić nowy Rekord Guinnessa Polski na najdłuższy łańcuch złożony z osób wyposażone w elementy odblaskowe. Tego dnia pracownicy szkoły, jej uczniowie i ich rodziny, przedszkole „Bajkowy Świat”, Dom Pomocy Społecznej, uczestnicy zawodów o Puchar Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska oraz zatrzymani przechodni, trzymając się za ręce – na chodniku wzdłuż jezdni, utworzyli łańcuch. Wszyscy byli wyposażeni w kamizelki lub opaski odblaskowe.

Do tej pory Rekord Polski wynosił 436 osób i 513 metrów. Nasz łańcuch utworzyło 493 osób dając razem 462 m i 88 cm. Mimo, że w dalszym ciągu czekamy na werdykt i potwierdzenie ustanowienia rekordu, już czujemy się zwycięzcami.

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w tej akcji: Komisariatowi Policji w Bukowinie Tatrzańskiej, przedszkolakom z „Bajkowego Świata”, pensjonariuszom i pracownikom DPS-u. Dziękujemy również za elementy odblaskowe: firmie ubezpieczeniowej „InterRisk”, Urzędowi Gminiy Bukowina Tatrzańska oraz wyciągom narciarskim „Kotelnica”, „Koziniec”.

Wspólne działania instytucji i społeczności lokalnej na pewno przyczynią się do szerzenia idei noszenia elementów odblaskowych, a tym samym bycia bezpiecznym na drodze. Pamiętajmy, że każdy z nas ma tylko życie!

Zdjęcia można zobaczyć pod TYM linkiem, dzięki uprzejmości 24tp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

The NuCaptcha API requires the PHP mcrypt module.